РОЗРОБКА ВЕБ-ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОЛІАЛФАВІТНОГО ШИФРУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ З ПОКРОКОВИМ ПОЯСНЕННЯМ
Анотація
Анотація. Дослідження націлене на створення веб-орієнтованої системи шифрування текстових повідомлень, що дозволить користувачеві детально ознайомлюватися із етапами шифрування різними методами. Основною метою дослідження є розробка веб-орієнтованої системи з освітньою спрямованістю, яка надасть можливість поетапного вивчення методів шифрування. Об'єктом дослідження є сама веб-орієнтована система, яка використовується для демонстрації та вивчення поліалфавітного шифрування буквенного тексту. Предметом дослідження є процес викладання навчальних матеріалів, заснований на використанні веб-системи для демонстрації різних методів шифрування. В роботі використано методи поліалфавітного шифрування, такі як метод Цезаря, метод Віженера та метод Тритеміуса. Результатом дослідження стала створена веб-орієнтована система, призначена для послідовного вивчення методів шифрування з освітньою метою.
Abstract. The research is aimed at creating a web-oriented text message encryption system, which will allow the user to familiarize himself with the stages of encryption using various methods in detail. The main goal of the research is the development of a web-oriented system with an educational focus, which will provide an opportunity for step-by-step learning of encryption methods. The object of research is the web-oriented system itself, which is used to demonstrate and study polyalphabetic encryption of letter text. The subject of the study is the process of teaching educational materials based on the use of a web system to demonstrate various encryption methods. The work uses methods of polyalphabetic encryption, such as the Caesar method, the Vigener method, and the Trithemius method. The result of the research was the creation of a web-oriented system designed for the consistent study of encryption methods for educational purposes.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).