Аналіз світового досвіду використання хмарних технологій у навчальному процесі під час навчання інформатичних дисциплін
Анотація
Метою дослідження є визначення можливостей і перспектив використання «хмарних технологій» у навчальному процесі, зокрема під час навчання інформатичних дисциплін. Завданням дослідження є визначення онлайн-сервісів, за допомогою яких можна удосконалити процес навчання інформатичних дисциплін та з’ясувати відповідні переваги і недоліки їх використання. Об’єктом дослідження є навчальний процес у загальноосвітній школі та ВНЗ. Предметом дослідження є використання «хмарних технологій» під час навчання інформатичних дисциплін. У дослідженні використані методи порівняльного аналізу та синтезу, співставлення різних поглядів на основі вивчення різноманітних джерел. Результатом дослідження є комплекс рекомендацій з використання хмарних технологій у навчальному процесі, який може бути використаний для індивідуального вивчення онлайн-курсів або ж створення цілісних навчальних програм відповідних інформатичних дисциплін.
Посилання
Моделі гармонізації мережних інструментів організації та інформаційно-технологічного підтримування навчально-пізнавальної діяльності [Електронний ресурс] / [О. М. Спірін, В. М. Дем'яненко, Ю. Г. Запорожченко та ін.] // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2012. – Режим доступу до ресурсу: http://www.journal.iitta.gov.ua/ .
Хмарні обчислення [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія –Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Хмарні_обчислення .
Rădulescu A. Ș. A perspective on E-Learning and Cloud Computing [Електронний ресурс] / Aureliu Ștefan Rădulescu // Procedia – Social and Behavioral Sciences. – 2014. – Mode of access:http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877042814036064.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).