ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ЗАВДАНЬ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ ВІДКРИТОГО ТИПУ З РОЗГОРНУТОЮ ВІДПОВІДДЮ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
Анотація
Метою дослідження є аналіз завдань відкритого типу з розгорнутою відповіддю з української мови і літератури, принцип його створення, порівняння результатів учасників тестування та робота експертів з перевірки тестових завдань даної форми. Ця проблема є важливою, тому що про неї мало хто писав. Існування тесту з української мови та літератури як інструменту норм-орієнтованого оцінювання визначає межі можливої інтерпретації даних після його застосування. Тест з української мови як інструмент педагогічного вимірювання надає важливу інформацію про стан мовної освіти в Україні, що має стати предметом аналізу педагогів, адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів, управлінь освіти,Міністерства освіти і науки України, методичних служб. Тест усебічно перевірив знання випускників, їхні вміння й навички, що забезпечують мовну й мовленнєву компетенції випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
Посилання
Булах І.Є., Мруга М.Р. Створюємо якісний тест: Навч. посібник.– К.:Майстер-клас,– 2006 – 160 с.
Гриневич Л. Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні: історія, уроки, ризики: історичний нарис. / Л. Гриневич, І. Лікарчук., 2011. – 68 с. (Видання здійснене за підтримки Міжнародного фонду "Відродження").
Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. 2008 р.: Інформаційні матеріали/Український центр оцінювання якості освіти: Уклад. І.Л.Лікарчук (наук.ред.) та ін. – К., 2007. – 288 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).