ОЦІНЮВАННЯ НАДІЙНОСТІ ТА НАБЛИЖЕНЕ ОБЧИСЛЕННЯ ДІЙСНИХ ОЦІНОК
Анотація
Метою дослідження є аналіз, узагальнення і осмислення методів оцінювання надійності результатів тестового контролю, а також визначення умов та критеріїв для інтерпретації результатів тестування. Завданням дослідження є розкриття поняття надійності результатів тестування в контексті класичної теорії тестів, аналіз статистичних методів оцінювання надійності результатів тестування, виявлення теоретичних основ встановлення прохідних балів, що є еквівалентними для різних тестів, які вимірюють одну характеристику, теоретичний аналіз та процес встановлення прохідного балу, як стандарту виконання тесту при оцінці результатів тестування учнів. Об’єктом дослідження є контроль і оцінка знань, умінь і навичок учнів за допомогою тестового контролю та інтерпретація отриманих результатів. Практичне значення дослідження полягає в тому, що розроблено банк тестових завдань та сконструйовано тест для перевірки рівня знань.
Посилання
Авраменко О.В., Павличенко Г.Ю., Паращук С.Д.Статистичні методи в освітніх вимірюваннях. Частина І. Класична теорія тестування: Навчально-методичний посібник.– Кіровоград: Лисенко В.Ф., 2012.-120 с.
Конструювання тестів. Курс лекцій: навч. посіб. / Л.О. Кухар, В.П. Сергієнко. – Луцьк, 2010. – 182 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).